Dlažba a obklady – nepřekonatelný dirigent a režisér pan Franc

23.01.2008 14:24

Výběr dlažby či obkladu, vizualizace a následné objednání vč. dodání na stavbu je podle mě vcelku nudná činnost, která by mě osobně moc nenaplňovala. Nic méně pokud se do celého koloběhu událostí vloží pan Franc se svou vlastní a nevyčerpatelnou kreativitou, vzniká opravdu mistrovské dílo! Začnou zničehonic působit tajemné síly - co dříve šlo hladce najednou doslova drhne, mizí podklady….. Pan Franc se snaží bruslit, vyhýbá se dírám v ledu, bruslí tak usilovně, až led pod ním začíná po 14 dnech tát! Když docházejí opravdu poslední síly a vytrácí se poslední kapka naděje, pan Franc si zavolá na pomoc svého klienta. Klient se zamyslí, jedenkrát zatelefonuje a najednou, co se děje? Temná mračna se rozestupují, vše opět šlape. Klient panu posílá vzkaz: „dlažba a obklady zařízeny, spletl jste si firmu, nám dodává Keraben a ne Kera Praha!

Poznámka autora: panu Francovi se omlouvám, obě společnosti začínají shodným slovem „Kera“, která v našem případě znamenají čtrnáct dní tj. dny, kdy dlažba už mohla být hotová! Někdy bývá opravdu těžké zvednout telefon a vyřídit problém během deseti minut……

Závěrem: Máte nějaké tejné materiály, které by Vás diskriminovali? Svěřte je panu Francovi, zaručeně za deset minut od předání již nebudou dohledatelné!

 

- redakce -

Diskusní téma: Dlažba a obklady – nepřekonatelný dirigent a režisér pan Franc

...

Datum: 23.01.2008 | Vložil: Jakub

No ono Keraben samozřejmě je, my jsme si před rokem a půl měli taky vybrat obklady a dlažbu od Kerabenu, páč od nich Bertura brala na standard i nadstandard. Bylo mi řečeno v té době, že Rako je úplně naprd, že je v jedné paletě 6 odstínů barvy a tak. Keraben( myslím že je to španělské) má maximálně 2-3 odstíny v kamionu palet. A ejhle po roce je standart Rako, vím osobně, že je to dobrá značka, vyvážejí do ciziny kvalitní obklady a dlažbu, to není jako před 20 lety, kdy se u nás dala sehnat jen druhá a nebo třetí jakost...
Takže my třeba máme obklady Rako a máme je přes firmu Kera. Proto se možná pan Franc zmýlil. Mimochodem máme vše zařízení do koupelny a záchodu od fa Kera...před rokem a půl nám řekli, když si vezmete od nás vše do koupelny, tak máte vizualizaci zdarma a po půl roce o tom nikdo už nevěděl a zaplatili sme mimochodem 2 tis. kč. ... ale povedla se a jsem za ní rád.
Proto jsem již někde v jiném tématu napsal, že mi pozemek teď moc nezajímá, věnuji se bytu. Lepší je si to ohlídat. Prostě postupně řešit záležitosti. Aspoň se nebudeme nudit, no ne? ;-)

Re: ...

Datum: 24.01.2008 | Vložil: Študent

Důvod proč se pan franc zmýlil má následující základy:
- nezkušenost a neprofesionální přístup zaměstnanců
- špatný systém řízení
- žádná pravidla pro řízení dokumentů

obklady

Datum: 24.01.2008 | Vložil: Honza

Tak u nás v D2 to taky nešlo hladce. Po měsíci úsilovné práce najednou p.Franc zjistil, že obklady námi vybrané již Rako nevyrábí. Naštěstí jsme nejdnali už s ním, ale mamka zajela přímo do Holešovic a vybrala si nové obklady. Tak snad už to bude za námi.

Obklady a p. Franc

Datum: 25.01.2008 | Vložil: Honza

Tak na obranu p.France - už je všo zažízený a hotový a v bytě D2 už máme obklady :-) Takže alespoň pozitivní zpráva! Doufám, že už všichni máte taky svoje obklady na zdech.

Přidat nový příspěvek