Infratopení - podkroví

12.01.2008 21:07

Krátká informace pro ty, kteří budou využívat pro vytápění svého bytu (domku) infrapanely. Na základě mnohých konzultací s prodejci tohoto systému je velmi vhodné v podkroví pod sádrokarton umístit Al folii z důvodu odrážení vln zpět do místnosti (sádrokrton má mizivé akumulační schopnosti) a dále panely nejlépe umístit na strop.

 

 

Diskusní téma: Infratopení - podroví

infrapanely

Datum: 13.01.2008 | Vložil: Jakub

Tak já jsem z jednich co budou mít infratopení. Mělo by být od firmy Fenix. Je lacinější než například Redwell, i když kvalitou nevím. O těch foliích vím, umisťují se na vrchní starnu sádrokartónu. Jen by to šlo, ale ne u nás. Protože Bertra pokládá parozábranu(folii) přímo pod sádrokarton, tak ta folie by tam nemohla být, i když nemá takovou teplotu, tak bych to neriskovat. Šlo by to v případě že se to udělá klasicky.parozábrana(folie) se přepevní na trámy a teprv na to se položí konstrukce na sádrokarton a pak teprv sádrokarton. Pak by šli folie od Fenixu použít. Jsou levnější a lepší účinnost. No jo tak si budem muset vystašit s infrapanely. Jen není žádný projekt, takže jak jsem se dohodl s elektrikářem, tak to je. Byl mi řečen jen přibližný výkon infrapanelu v každé místnosti. Možná už třetí etapa bude mít i projekt. Kupříkladu firma Redwell ho dělá zdarma přesně na určený byt.

Re: infrapanely

Datum: 07.07.2008 | Vložil: Nekula

Můžete kouknout na prodej www.proficomfort.com Nabízíme bezplatné konzultace. Navíc české výrobky jsou o dost levnější.

Re: infrapanely

Datum: 16.06.2009 | Vložil: Jaroným

Pokud někdo doporučuje hliníkové folie pak bych jim moc nevěřil. Sálavé topení potřebuje akumulaci tepla ve zdivu a ne odraz. Staré domy s kachlovými kamny také nikdy nic podobného nepotřebovali a ani dnes se nedělají. Doporučuji konzultaci s profesionály co nabídnou i referenční prostory k nahlédnutí. Sám jsem si jich pár prošel. Dobrý dojem na mne udělal pan Kubec z firmy Gloriet a pak lidi z firmy usby. Oba s eshodli že folie za sádráčem je blbost a potvrdili mi můj názor. https://www.gloriet-infratopen.cz a https://www.usby.cz. Jeden prodává levné české a druhá dražší rakouské. Takže si každý vybere, kvalitu za peníze a horší provedení za pár korun.

Re: infrapanely

Datum: 24.06.2009 | Vložil: Ing. Charvát Pavel

Vážený pane,
pokud máte zájem o kvalitní topení s historií, zárukou 60 měsíců, kompletně certifikováno mezinárodními zkušebnami včetně prestižního certifikátu IGEF (elektrosmog) který zatím žádné sálavé topení kromě našeho nezískalo a které je zárukou zdravotní nezávadnosti - doporučuji zvolit sálavé topení Wellina/Redwell rakouského výrobce Infrarot Heizsysteme GmbH. Jsme dražší než české výrobky, ale použité konstrukční materiály odpovídají i úměrně vysšší ceně. Odporový element je speciální patentované karbonové vlákno, akumulační jádro z přírodního drceného lávového kamene a účinná aktivní topná plocha odolná vůči poškrábání nebo otěru - snadno čistitelná. Výrobce přešel na certifikovanou výrobu ISO 9001 a 140001 - základ kvalitní výroby a splnění technických parametrů a bezpečnosti provozu. Dokonale zpracované technické detaily, nejširší nabídka provedení těles na trhu Vám dávají možnost personalizovat design těles přesně dle Vašich požadavků. Pokud si pořizujete topení, investujte do kvality a budete mít jistotu kvalitního výrobku a nízkých provozních nákladů. Naše společnost zajišťuje kompletní služby na klíč od nezávazného návrhu až po zajištění montáže. Pokud je Váš zájem stále aktuální, navštivte naší internetovou prezentaci https://www.usby.cz, nebo nás kontaktujte: info@usby.cz, tel.: 608 36 67 37.
Případně nás můžete navštívit v naší provozovně v Praze na adrese Na Svěcence 2494/2a, Praha 9, 193 00 Horní Počernice.

Návrh a výpočet tepelných ztrát je obsáhlejší problematika a v tomto fóru nejsou obsaženy některé parametry a není možné přesně stanovit potřebné příkony těles.

Těšíme se na Váš kontakt.
USby s.r.o., obchodní zastoupení rakouského výrobce IHSpro ČR a SR,
Rádi se Vám budeme plně věnovat.

Re: infrapanely

Datum: 28.08.2011 | Vložil: Lenicka1313

Dobrý den, z vlastní zkušenosti mohu formu tohoto vytápění pouze doporučit. Hodí se k celé řadě různých příležitostí a já je s radostí využívám všude, kde se dá. Pokud bych mohla, ráda bych odkázala na jeden server (https://www.tkf.cz/infrazarice) ve kterém jsem si našla přesně to, co jsem potřebovala a teď u nich nakupuji vše, co se této technologie týče.

Infratopení

Datum: 07.02.2009 | Vložil: Milan Zavřel

Dobrý den,
mám zájem o infratopení, je možné mi z níže uvedených informací zhotovit
pořizovací náklady a roční propočet?

Děkuji
S pozdravem
Milan Zavřel

výška stropu 2,5m
šíře obvodového zdiva 45cm cihla, okna špaletová
příčky 10cm cihla
starý barák dřevěné podlyhy vysypané škvárou a chodba schody beton
stropy rákos
město Jablonec nad Nisou
jednoduchý jednoduchý
polovina panelů na stropě a polovina na zdi
S infrapanely

sklep 18m2
schody do sklepa 4m2

přízemí:
chodba 10m2
komora 3m2
hobby 4m2
schody 8m2
pokoj 15m2
pokoj 21m2
kuchyně 12m2
wc 2m2
koupelna 9m2

1 patro:
wc 2m2
komora 4m2
pokoj 15m2
pokoj 24m2
podstřešní komora 8m2
podstřešní komora 5m2
chodba + schody 19m2

Přidat nový příspěvek