Je důstojná lávka přes Zákolanský potok v našich silách?

30.11.2009 07:50

Výlet na zříceninu hradu Okoř je velmi oblíbenou moc příjemnou procházkou. Každý z nás jí absolvuje několikrát ročně. Pokud nechcete obě cesty trávit s auty a dětem chcete dát více volnosti vydáte se na Okoř lesem. Je to moc příjemná a odpočinková cesta, kterou nevyužívají hojně jen pěší ale také cyklisté a občas když máte štěstí a potkáte koníka. Tato okružní cesta má jedno dosti slabé místo a to překonání Zákolanského potoka. V tomto místě jsou v současné době umístěné něco jako dvě betonové traverzy. Místo je dost nebezpečné a lze ho zdolat s velkou opatrností pouze po nohou. Jezdci na koni to mají v těchto místech nejjednodušší, přebrodí se o kousek dále. Samotní chodci potřebují ke zdolání „lávky“ balanc,  kolaři kola snad jednoduše přenesou. Velký problém nastává když máte sebou kočárek a nedej bože širší kočárek pro dvojčata. To už překonání není žádná sranda. V lepší případě přenesete dítě a pak kočárek a to jen za předpokladu že nespí a že máte někoho, kdo vám ratolest na druhém straně pohlídá. Když špunt spinká a jdete cestou sám nezbude vám nic jiného než počkat na jiného turistu a s ním pak balancovat s kočárkem na velmi úzké lávce. Osobně neznám majetkové vztahy v místech, kde se lávka nachází. Myslím si, že tato lávka není skutečně důstojná pro tak významnou turistickou cestu a dělá nám pouze jen zbytečnou ostudu. Určitě by tedy stálo vynaložit úsilí a tuto lávku zmodernizovat a upravit tak, aby dobře a esteticky zapadla do prostředí a zároveň umožnila bezpečný a odpovídající přechod potoka. Třeba najdeme i sponzora, který by se moc rád na této proměně Noutonické ostudy podílel apod...

 

Současný stav:

Jak by lávka mohla vypadat?

https://www.turistickyweb.cz/fota/150_8.jpg

Lávka přes potok Bitýška

https://bubenic.ic.cz/fotky/2007/07_tabor_jan_tom/p1080279-c.jpg

neznámé místo (zdoj internet)

 

lávka přes potok

Diskusní téma: Je důstojná lávka přes Zákolanský potok v našich silách?

Není problém

Datum: 19.08.2010 | Vložil: Tom

Stačí trámy, kulatina na zábradlí a nějaká ty prkna.

pozor na lávku

Datum: 02.01.2010 | Vložil: bubenic

Dobrý nápad, když jsme tam v létě jeli na kole tak přejezd přes potok byl pro některé z nás náročný. Lepší lávku by to opravdu chtělo, ale příklad lávky na 2. obrázku není příliš vhodný. Byla to lávka na skautském táboře a přechod přes ni dopadl občas takto:
https://bubenic.ic.cz/fotky/2007/07_tabor_jan_tom/p1080280-c.html

Lávka

Datum: 02.12.2009 | Vložil: Pešová

Dobrý den. Je to skvělý nápad. Mockrát jsme na to taky mysleli. Pokud by se konala nějaká sbírka, nebo brigáda, rádi se zůčastníme (email - miroslava.pesova@ssw.cz). Bez domluvy s vlastníkem to ale nejspíš nepůjde.

Přidat nový příspěvek