Koupelna - větrání, topení

12.01.2008 21:13

Při poslední návštěvě stavby domu D resp. bytu D1 jsme zjistili, že spodní koupelna není vybavena ventylátorem ani vytápěním. Absenci ventilátoru (větrání) považuji za velký nedostatek z důvodu vzniku plísní a akumulace vlhkosti. Co se týče vytápění, vzpomínám si, že pan Němeček sliboval el. řebřík avšak ve smlouvě nic takového není - bohužel. Naštěstí v horní koupelně je okno, čili větrání je zajištěno (vlastně okno tam být nemělo, ale naštětí si někdo spletl strany). Osobně se domnívám, že kopelny by měli být jak topením tak větráním vybaveny standardně, určitě existuje právní předpis k této problematice. Jak jste na tom Vy?

Študentovi

Diskusní téma: Koupelna - větrání, topení

něco málo jsem vypátral

Datum: 12.01.2008 | Vložil: Študentovi

Vyhláška Ministerstva pro místní rozvoj o obecných technických požadavcích na výstavbu č.137/1998 Sb. v plátném znění v § 23 odst. 4 říká: Záchody, prostory pro osobní hygienu, prostory pro vaření, spíže a komory na uskladnění potravin musí být účinně odvětrávány. Záchody, prostory pro osobní hygienu a pro vaření musí být dostatečně vytápěny s možností regulace tepla.

Projednám příští týden s panem Francem

Študentovi

Re: koupelna a záchod.

Datum: 02.02.2008 | Vložil: Lenka a Radek A1

No mi jsme už trochu postoupili, ale taky to nebylo nejlehčí.Nahoře v koupelně jsme měli topení ve standartu a musí mít všichni dle zákona.To zda si tam poté dáte větší, či jiný tvar je už na vás a je za to příplatek, ale ve standartu by mělo být, to samé i dole na záchodě.Mi větrání neřešlili vzhledem k tomu, že jak nahoře, tak dole na záchodě máme okno.Vím, že jsme ale docela řešili nahoře v koupelně okno.Původní bylo tak malé, že to tam vypadalo, jako na půdě.Proto ti z Vás kteří máte původní okno střešní, což je tak cca o polovinu menší, než klasické....podívejte se, aby jste pak nebyli překvapeni jako mi.Je možné, že ti co staví teď už mají ve standartu to veliký.Od nášich standartů k vašim se toho hrozně změnilo...

to jsem taky zvědav...

Datum: 13.01.2008 | Vložil: Jakub

Nevím, když jsem tam plánoval s elektrikářem rozvody elektřiny, tak mi snad říkal že bude n záchodě dvojitej vypínač, jeden na světlo a druhý pro ventilátor. Nevím, dělali sme to na koleně, možná tomu bude jinak. V koupelně máme okno, tak tam by odvětrání bylo. S tím topením si taky musím s nimi promluvit, měli bychom mít Infratopy, jen v kopelně my řekli, máte tam pouze žebřík. Dobrá, ale my máme žebřík v nadstandartech, tak by s ním nemělo být počítáno. Zítra stejně jedu do Noutonic, tak se zeptám, možná mi bude i odpovězeno.

topení

Datum: 14.01.2008 | Vložil: Honza J.

V bytě D2 jsme dali do nadstandardů kombinovaný elektrický žebřík. Větrání budeme dělat přes okno. A na malém záchodě ... tam asi nic není. K projektantovi se raději vyjadřovat nebudu.
Honza

Větrání

Datum: 14.01.2008 | Vložil: Michal D6

Ahoj, tak to je hezky...my na to okno co jsme si uz dokonce zaplatili cekame 3 mesice a ono je u Studentu :))) Mame ho ve smlouve a bylo soucasti 2 etapy vystavby...mimochodem uz jsem zaplatili 3. No snad nam ho tam namontujou. Jinak spodni wc mam také bez větrání...uvidíme jak to budou resit...jen jsem si vsiml, ze v Becku delali odvetrani dodatecne takze prosekavali hotovou omitku...fakt odbornici!!!

Re: Větrání

Datum: 15.01.2008 | Vložil: Študentovi

Díky za okno, doufám že si ho budete chodit mejt!! :))

Přidat nový příspěvek