Přemýšleli jste o pojištění?

30.01.2008 13:18

 

V okamžiku, kdy Bertura a.s. nám předá jednolité byty, nás všechny čeká velmi důležitý úkon - musíme si jednotlivé byty (domy) pojistit. Předpokládám, že valná většina z Vás financuje své bydlení prostřednictví hypotečních úvěrů anebo úvěrů ze stavebního spoření případně z jiných finančních produktů. Ve smlouvě s finančním domem najdete klauzuli o povinném sjednání pojištění předmětné bytové jednotky. Ti kteří staví z vlastních prostředků určitě pojišťovat svůj majetek budou také. V tomto ohledu se nám nabízejí tři možnosti:

a) individuální sjednání pojistky

b) vzájemná kooperace jednotlivých bytových domů z pohledu dosažení nižšího ročního pojistného

c) pojistit celý nově vzniklý komplex „Nové Noutonice“ u jedné pojišťovny.

Body b) a c) musí být koncipovány tak, že umožní budoucímu pojištěnému smlouvu dále upravovat dle individuálních požadavků tj. každý má byt jinak vybavený, někdo má např. velké akvárium, někdo má poplašný systém atd. Čili domnívám se, že výsledkem by byla být sleva v % z roční částky pojistného v závislosti na variantě b) nebo c) – např. pokud všichni (nebo určitá část) zvolí pojišťovnu Verunka a.s. získá slevu 20% z konečné celkové roční sazby pojistného.

Myslím si, že oslovení finančních domů resp. finančních poradců není problém, jen se chce domluvit na postupu, následně zvážit jejich nabídky, vybrat produkt a sjednat pojištění.

PS. Redakce děkuje za námět Janě a Tomášovi z F4

Diskusní téma: Přemýšlili jste o pojištění?

jednotné pojištění

Datum: 31.01.2008 | Vložil: Katka

To je perfektní nápad!(myslím hromadné pojištění) My s pojištěním počítáme již při výběru stnadartů - čekáme na vyjádření, jakou bezpečnost mají nabízené vchodové dveře a chceme nechat dávat bezpečnostní fólie do oken... Dle našich zkušeností veškerá tato opatření snižují pojistnou částku, protože navyšují koeficient bezpečnosti... tedy kromě jiného. Tedy nevím, jaká rizika hrozí v dané oblasti,je tam dost větrno, ale záplavy snad ne... :-)

Broker Consulting, a.s.

Datum: 01.06.2008 | Vložil: Jan Krátký

Vážení majitelé domů a bytů,
zastupuji jako finanční konzultant společnost Broker Consulting, a.s. Máte-li zájem o informace, týkající se pojištění nemovitostí, evropské penze (nezaměňovatet s penzijním připojištěním) resp. s jinými druhy životního resp. úrazového pojištění, či s možnostmi zhodnocení finančních prostředků formou investic do zajištěných fondů, velmi rád se s Vámi setkám a pohovořím o možnostech. Zastupuji 45 bankovních domů, preferuji výhody pro klienta, nikoliv pro konkrétní ústav.

Jan Krátký
724 821 341
jankratkypraha@seznam.cz

Přidat nový příspěvek