Výstavba plotu okolo D1 až D3 - kalkulace

16.07.2008 13:41

Vážení sousedé,

Dovoluji si Vám představit prvotní rozpočet na oplocení části bytového domu D resp. D1, D2 a D3. Cena zahrnuje obvodový pletivový plot o výšce do 160cm a dále neřeší vstup na pozemek tj. jakási vrata a vrátka. Domnívám se, že náklady by měly být spravedlivě rozděleny i mezi ostatní sousedící domy tj. bytový dům D4 až D6, C4 až C6 a F1 až F6. Je zřejmé, že prvotní investici budeme muset uhradit sami a následně po nastěhování ostatních sousedů, bychom se podělili o náklady. Navrhovaný rozpočet je zpracován přehledně v MS Excel a tudíž lze předlohu libovolně použít pro kalkulaci plotů okolo ostatních bytových domů. Kalkulace  obsahuje rozdělení nákladů na jednotlivé dotčené byty.

Budu rád, když se k rozpočtu vyjádříte a dále bych rád znal názor dotčených sousedních domů na finanční spoluúčasti.

S úctou

J. Študent

Kalkulace plotů

 

 

Diskusní téma: Výstavba plotu okolo D1 až D3 - kalkulace

Plot

Datum: 26.07.2008 | Vložil: JR

No a jakej si představuješ plot, s podezdívkou(beton) a nebo bez? Plot výška..150cm a nebo 160cm? Šedý či zelený poplastovaný ? Jak daleko od sebe sloupky, cca 4m ...asi to změřit a rozpočítat, aby to bylo souměrné a naoko. Takže pásmo, dlouhý provázek a něco na značení bude nutnost.
No je to stále ornice a až to zkultivují, tak to bude lehká hlína a vem si že by to chtělo ty sloupky v té zemi pořádně zafixovat. Přeci jenom to pletivo bude nějak napnuté a někdo se opře a nebo větší vítr a lehne to. Nevím jaký průměr má ten vrták, ale myslím si, že v té ornici by to chtělo alespoň průměr 12-ti litrového kýble, zaházet to kameny a prolít betonem.
Nevím, klidně bych zkusil rýč, krumpáč a lopatu...klasika, vždyť to nemusí být za den hotové, může to být i za dva :-D
Nevím, to je můj názor... třeba máte sousedé i jiný názor, tak se podvolím většině, pocházím z vesnice, tak práce mi není cizí ;-)

plot

Datum: 17.07.2008 | Vložil: JR D3

Ahojda sousede, já s kalkulací souhlasím a i s tím plotem ;-)
Koukal jsem na to vrtání na sloupky, myslím že nám bude stačit rýč, krumpáč a lopata, je to jen ornice, to pujde samo a kamenů do betonu je poházeno po pozemku dost. Tak se budu pomalu těšit na brigádu ;-) Uvidíme kdy to zaměří a kdy odstraní ty hromady hlíny mezi Déčkem a eFkem.

Re: plot

Datum: 18.07.2008 | Vložil: Študent

hromada je rozhrnuta a určitě mezi D a C bude více než 20m, s tím ručním "vrtáním" to bude určitě sranda, sice je to ornice, ale pěkně uježděná.............

Re: Re: plot

Datum: 18.07.2008 | Vložil: Študent

Koukal jsem v půjčovně - jamkovač benzínový bez vrtáku - 500Kč/den

Přidat nový příspěvek