Změníme tvář Noutonic?

18.01.2008 10:12

 

Noutonice je obec resp. část obce, která má určitou současnou tvář – pro někoho líbivou pro nikoho zase jinou, každý ať se zamyslí. Určitě se shodneme, že v mnohých oblastech je zapotřebí udělat krok vpřed, někde menší někde větší tak, aby se Noutonice stali moderní obcí – třeba i stou největší horskou dráhou v EU. Moderní obec též bude znamenat pro každého něco jiného….co tedy?

Dotace v současné době znamenají významnou finanční injekci, která by nám určitě pomohla vybudovat moderní Noutonice. Významnou část tvoří finanční prostředky z EU (pro nás zejména ROP Střední Čechy a operační program ŽP) a dále jsou to dotace jednotlivých ministerstev, krajů, obcí vč. dotací z dalších fondů.

Myslím, že by určitě stálo, chvilku přestat přemýšlet nad tím, jestli Bertura a.s. položí správně podlahu atd. a zkusit si navrhnout několik námětů k případným projektům.

 

Bližší informace k fondům EU naleznete na:

www.strukturalni-fondy.cz

www.ropstrednicechy.cz

www.edotace.cz

www.sfzp.cz

www.kr-stredocesky.cz

 

Jaké tedy jsou Vaše představy?

 

Vpisujte do diskusního fóra

 
- redakce -

Nová tvář Noutonic

Současné Noutonice

Datum: 18.01.2008 | Vložil: Honza

Zdravím!
Mohu přispět alespoň troškou do mlýna. Zastupitelstvo, ketré bylo v obci do roku 2006 skoro nic nedělalo. Prakticky vybrali peníze na popelnice a to bylo tak asi všechno. Po volbách se vesnice začala "trošíčku" měnit. Začlo třeba svítit v noci veřejné osvětlení, obecní plochy byly uklizeny, ... jen pár drobností, jinak nic. Žádná větší investice do infrastruktury (kanalizace, voda, plyn), to vše ještě v Noutonicích není.
Jediné co trochu lépe funguje je doprava (linka 350). Jinak více informacích a postřehů má p.Janoušková (D2), která v Noutonicích bydlí už 2,5 roku.

Současný stav odpadového hospodářství v Noutonicích

Datum: 21.01.2008 | Vložil: Honza

V sobotu 19.1.08 jsem měl tu čest (a nebo smůlu) mluvit s p.starostou z Noutonic. Co se týče stávajícího systému svozu odpadu, tak každý přihlášený občan platí ročně 450kč. Odpad se odváží každý týden (a je jedno, jestli tu popelnici zaplníte a nebo ne). Oproštěni od těchto poplatků jsou osoby starší 70.let (to docela nechápu, ale budiž). Kontejnery na tříděný odpad jsou zamčeny v jednom dvoře na náměstíčku a každý z obyvatel má od vrat klíče. No, trochu nešikovný, ale alespoň něco.
Jinak pan starosta se chová jako velmi obratný "úhoř" a otevřeně přiznává, že vždy něco požaduje po Bertuře a pak si to zase rozmyslí (školka, požární nádrž a podobně). Prostě dělá všelijaký problémy, takže si koleduje o pěknej malér (Bertura už na něj podala žalobu).
Místní obyvatelé si myslí, že to bude milionářská čtvrť, tak jsme je pěkně vyvedli z omylu - páč každej ten jejich baráček s pozemkem má větší cenu, než byt u Bertury. Docela se diví, ale pak to uznají.
Takže závěrem bych chtěl jen říci, abyste nezapomínali za dva roky, co dělal p.starosta.
Honza Janoušek

Re: Současný stav odpadového hospodářství v Noutonicích

Datum: 21.01.2008 | Vložil: Študent

Odpuštění osobám nad 70 let já chápu (zákon to umožňuje), jinak možná ani na další volby čekat nemusíme, určitě lze sesadit startostu dříve?!

Re: Současný stav odpadového hospodářství v Noutonicích

Datum: 18.04.2008 | Vložil: Janča

Proč si to pan starosta rozmýšlí? Není to náhodou tak, že mu Betura něco naslibuje, pak to nechce dodržet, takže ho přitlačí ke zdi, on změní názor a... jede se dál? Kdo skutečně dělá problémy? Starosta nebo Bertura?

Re: Re: Současný stav odpadového hospodářství v Noutonicích

Datum: 06.05.2008 | Vložil: Študent

Každý z aktérů má svou roli - bertura (zisk) x starosta (obecní zájem). Dále do procesu vstupují další faktory - sliby, etika, starousedlíci atd. Dále předpokládejme, že vztah mizi zúčasněnými není růžový. Co z toho tedy vyplývá? - komedie, a vlastně proč? Odpověď je podle mě jednoduchá jeden z aktérů porušil jako první určitou vzájemnou dohodu, slib, právní předpis. Kdo to byl, to nevím............

Zamyslete se

Datum: 25.10.2008 | Vložil: Obyvatelka Noutonic

Nikdo Vás neprosil o to aby jste se tam přestěhovali, Noutonice mají své kouzlo tak proč jim ho brát.
Noutonice jsou VESNICE!!!Měli jste zůstat v Praze když chce něco moderního.
Nashledanou spokojená obyvatelka Noutonic =(

Přidat nový příspěvek